Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápasy FK Úsov na turnaji v Jedlí

Základní skupina

 

FK Úsov - Rovensko    3:0

branky: Bonisch, Holouš, Heinz

Do turnaje vstoupili hráči Úsova zápasem proti stejně starým rovenským fotbalistům. Od úvodních minut si Úsov vytvořil územní převahu a nepouštěl soupeře do žádných nebezpečných příležitostí. Bylo však evidentní, že se jedná o začátek letní přípravy a výkon obou družstev sráželo velké množstvé nepřesných přihrávek. Především úsovský kapitán Březina si na začátku zápasu ve středu zálohy mnohokrát neveděl s kulatým míčem rady. Postupně se však hráči FK Úsov uklidnili a začali předvádět pohledný kombinační fotbal, což potvrdili také brankami. O první se postaral s velkým přehledem hrající Jiří Holouš. Druhý zásah do černého přidal Karel Bonisch a skóre završil krásnou střelou téměř z poloviny hřiště Martin heinz, pro něhož to byla premiérová branka v dresu mladších žáků.

 

FK Úsov - Sokol Jedlí     3:1

branky: 3 Holouš

V zápase, který měl rozhodnout o konečném umístění týmů v základní skupině, se střetla družstva Úsova a Jedlí. Stejně jako na nedávném turnaji v Úsově se nakonec radovali hráči úsovského klubu. Cesta k vítězství se však nerodila lehce. Dobře bránící domácí drželi nerozhodný stav po celý první poločas. Na pevnou defenzivu Sokola vyzrál až po změně stran Jiří Holouš. Jedlí však zbraně nesložilo a po pár minutách svítil na světelné tabuli opět nerozhodný stav. Úsov se nadále snažil kombinačními akcemi dostat před brankáře Sokola, což mu nakonec přineslo u ovoce. Jiří holouš zkompletoval hattrick a krom vítězství v základní skupině si zadělal také na koronu krále střelců.

 

 

p1110215.jpg

 

Finálová skupina

 

FK Úsov - Rapotín    0:0

První finálový zápas odehráli fotbalisté Úsova proti nepříjemnému Rapotínu. Trenér úsovských před zápasem mírně protočil sestavu. Na stoperský post se stáhl kapitán Březina a na jeho místo středního záložníka se posunul Jiří Holouš. Utkání to bylo z obou stran velmi opatrné, žádný ze soupeřů se nechtěl dopustit chyby v obraně a znepříjemnit si tak cestu za pohárem. Obrana Úsova přečkala velmi mnoho nebezpečných akcí, kdy družstvo podržel opět skvěle chytající Martin Dopita, který tak potvrdil, že místo brankáře mladších žáků má kvalitní obsazení. I proto, že Jiří Holouš místo přihrávky před prázdnou bránu raději volil střelu, se v tomto utkání body dělily.

 

FK Úsov - Sokol Jedlí    2:0

branky: Holouš, Bonisch

Druhý zápas proti domácím na tomto turnaji přinesl jasnou převahu hráčů z Úsova. Od začátku hry diktovali tempo hry, stříleli, kombinovali. Velmi dobrý výkon podal nejen v tomto zápase, ale i na celém turnaji pravý bek hostů Štěpán Václavík, který nevypustil jediný souboj, poctivě se vracel a po zisku míče se snažil o kunstriktivní rozehrávku na své spoluhráče. Hra Úsova těžila především z přesných přihrávek a taky velmi dobrého napadaní soupeřovi rozehrávky, kdy útočníci Bonisch se Šínem praktikovali velmi vysunutý pressink na polovině domácích. O první branku se postaral křižnou střelou z hranice vápna Jiří Holouš. Druhý zásah mezi tři tyče přidal z penalty Karel Bonisch po ruce jednoho z domácích obránců.

 

FK Úsov - Sokol Štíty    2:1

branky: Březina, Bonisch

Zápas o všechno, takové přívlastky by sneslo poslední vystoupení žáků Úsova na turnaji v Jedlí. Jen výhra by zajistila úsovským prvenství, v případě remízi by slavili hráči Štítů. Úsovští jinuoři vlétli do utkání velkým stylem, jakoby na nich nebyla vidět únava po čtyřech odehraných zápasech. Do poločasu se proto dočkali zaslouženého dvougolového vedení. O první trefu se postaral po nákopu přes celé hřiště Karel Bonich, který chytře poslal míč kolem levé ruky štíteckého brankáře. Druhý gol přidal Stanislav Březina po hezké střele z dálky, Pro kapitána Úsova to však byly poslední minuty na hřišti, jelikož se po nezaviněném souboji na půli hřiště zranil. Do sestavy naskočila v dobré formě hrající Marie Čislinská a prokázala, že s ní trenér žáků může v příští sezoně počítat. Úvod druhého poločasu však nezastil Úsov v nejlepším rozpoložení, hned v úvodu se totiž o dramatizaci postaral brankář Štítů, který dal gol z výkopu. Dobře takticky hrající hráči FK Úsov si však již výhru vzít nenechali a mohli tak začít slavit velmi nečekané vítězství v turnaji.