Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hráči FK Úsov rozdávali v nemocnici plyšáky

24. 8. 2011

Mladí úsovští hráči se spolu se svými trenéry a předsedkou klubu panem Horákem vydali ve středu 24.8. do Olomouce. Ne však na přátelský zápas s místní Sigmou, ani na žádnou jinou fotbalovou akci. Na Dětské klinice olomoucké fakultní nemocnice rozdávali nemocným dětem plyšové hračky.  

 

5-hl..jpg

Velmi zajímavé bylo již samotné uvítání před budovou Dětské kliniky, kdy na hráče a trenéry úsovského celku čekal redaktor Českého rozhlasu Olomouc. Po úvodních rozhovorech se fotbalisté spolu s vrchní sestrou Světlanou Kašubovou přesunuli na jednotlivá oddělení olomoucké kliniky. Jako první dělali malí Úsováci radost dětem na poúrazovém oddělení. Každý hráč předal jednomu nemocnému dítěti plyšáka. Během návštěvy pokojů na odděleních se hráči mohli s pacienty pobavit a mnohokrát slýchavali poděkování od rodičů malých pacientů. Následovala návštěva onkologické části kliniky, kde se fotbalisté setkali tváří v tvář s těmi nejhůře nemocnými. I zde však udělali dětem velkou a radost a zpříjemnili jim tak psychologicky velmi náročné dny strávené na nemocničním lůžku.

 

3-hl..jpg

Po předání všech plyšových hraček se hráči a trenéři dočkali poděkování od vrchní sestry i dalších zaměstnanců nemocnice. Na závěr se všichni účastníci této charitativní akce vyfotili s logem dětské kliniky a jistě si sebou domů odnesli fakt, že ne každý člověk má to štěstí sportovat.