Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co chystáme v příští sezoně??

5. 7. 2011

Letošní fotbalová soutěž našich mládežnických týmů již sice skončila, avšak už nyní trenéři připravují program pro sezonu následující. Mladí úsovští hráči se mohou těšit na mnoho zajímavých akcí.

Na trenérských postech během letní přestávky nedojde k žádným změnám, družstvo přípravky povede stejně jako loni Petr Klimek a tým mladších žáků David Seidenglanz. O obsazení postu vedoucího družstva mladších žáků se prozatím jedná.

 

Turnaj mladších žáků v Jedlí

Mladší žáci se zúčastní 6. srpna fotbalového turnaje v Jedlí a pokusí se napodobit svoje mladší spoluhráče a přivést umístění na stupních vítězů. Startovat mohou hráči ročníku 1998 a mladší. Hraje se sytémem 6+1 na polovině hřiště. Přesné informace podá trenér Seidenglanz jednotlivým hráčům.

 

Návštěva dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci

Při této charitativní akci se mládežníci Úsova vypraví do Olomouce. Na dětské klinice místní fakultní nemocnice budou malým pacientům předávat plyšové hračky, které pro ně vedení FK Úsov obstaralo. Od akce, která je plánována na konec srpna, si trenéři slibují to, aby si hráči uvědomili, že ne každé dítě má tu šanci každý den stát na fotbalovém hřišti a sportovat. Tento pedagogicko-motivační prvek bude pro naše hráče jistě přínosem. 

 

Prezentační tréninky na hřištích v okolních obcích

Hráči obou mládežnických družstev FK Úsov absolvují v průběhu podzimní části soutěže několik tréninků na hřištích v okolních obcích. Tréninky budou probíhat klasickou formou jako na domovském hřišti, tedy se všemi pomůckami a vybavením. V dané obci budou před touto akcí vyvěšeny plakáty, tak aby se na trénink úsovských juniorů přišlo podívat co nejvíce dětí. Samozřejmě budeme velmi rádi, pokud se malí začínající fotbalisté do našeho tréninku také zapojí a poznají, že i oni se mouhou stát sportovci, kteří hrají fotbal závodně. Podobnou cestou náboru mladých hráčů se vydal i tým Sigmy Olomouc, trenéři FK Úsov doufají, že tato akce bude úspěšná i v místních podmínkách. Předpokladané zastávky na turné po okolních hřištích: Rohle, Medlov, Klopina, Třeština, Stavenice, Veleboř.

 

Treninky s přípravkou Sigmy

I v příští sezoně se vybrání hráči FK Úsov mohou účastnit tréninků Sigmy Olomouc. Na hřišti v Řepčíně, kde mají hanáčtí mládežnici základnu se tak mohou zdokonalit v mnoha fotbalových dovednostech a získat mnoho cenných zkušeností pod dohledem profesionálních mládežnických trenérů.

 

Regenerace + tréninky v chladném počasí

Stejně jako loni budou hráči Úsova využívat k regeneraci bazén v přilehlých městech. Pro fotbalisty bude v zimním období opět nachystána tělocvična místní základní školy a nově také hřiště s umělým povrchem, kde družstva Úsova také absolvují pár herních tréninků.